Malia

Malia to turystyczny kurort we wschodniej części wyspy, położony zaledwie 37 km od Heraklionu. Ważne stanowisko archeologiczne, cudowna plaża czy może po prostu „imprezowania” dla spragnionych barów, klubów i dyskotek turystów?

Malia łączy ze sobą te wszystkie elementy. Jeżeli udamy się na urlop do Malii, wieczorne życie tętni energią, muzyką i światłami. Natomiast na dopołudniowy odpoczynek warto pokonać kilkaset metrów na zachód (czyli w kierunku na Agios Nikolaos) by czerpać przyjemność z plażowania na ogromnej, szerokiej i co najważniejsze całkowicie piaszczystej plaży.

Dla turystów bardziej wymagających na miejscu można wypożyczyć leżak i parasol. Niewielu jednak pamięta, lub też może wie o tym, że po pokonaniu wydmy – 5 minut spacerkiem od plaży, odwiedzić można ważne stanowisko archeologiczne – ruiny miasta i pałacu z epoki minojskiej. Całe znalezisko jest ogrodzone i zadaszone – niestety nie udało nam się sforsować ogrodzenia z drutem kolczastym na górze, a na miejscu nie było „żywego ducha” 🙂

Do Malii można również bezproblemowo dojechać będąc gościem któregokolwiek z okolicznych kurortów. Dość systematycznie i często jeżdżą autobusy komunikacji publicznej, które wyjeżdżają z Heraklionu i jadą w kierunku Agios Nikolaos. Najładniejsza plaża, po drodze stanowisko archeologiczne to przystanek numer 36.

Poniżej zdjęcia tego, co udało nam się zobaczyć w Malii:

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *