Wycieczki fakultatywne

Heraklion

Poniżej przykładowa oferta wycieczek fakultatywnych oferowanych w biurach podróży. Ich ceny różnią się w zależności od konkretnych okresów oraz ich organizatorów.

Knossos – pół dniowa wycieczka na miejsce antycznego pałacu minojskiego. Na powrocie najczęściej turystom daje się czas wolny w Heraklionie na zrobienie zakupów. Cena ok. 38 euro + wstęp do Knossos (6 euro).

Agios Nikolaos / Spinalonga – całodzienna wycieczka łącząca czas wolny w urokliwym Agios Nikolaos, rejs statkiem na Spinalongę – wyspę trędowatych. W międzyczasie plażowanie oraz obiad. Cena ok. 52 euro + 2 euro wstęp na Spinalongę.

Rejs na Santorini – zdecydowanie najdroższa i najdłuższa wycieczka. Przeprawa z Krety na Santorini odbywa się komfortowym wodolotem. Najczęściej w opcji bez wyżywienia – trzeba wziąć kieszonkowe na posiłek. Cena ok. 130 euro + opłaty za transfer do portu (ok. 12 euro).

Płaskowyż Lasithi – płaskowyż jest jednym z ciekawszych miejsc Krety, a na jego krajobraz składają się  wiatraki. Skonstruowane przez Wenecjan w XV wieku, dziś z 10 tyś zostało tylko kilka.

Rethymnon – Chania – całodzienna wycieczka na zachód wyspy. Rethymnon to znane i popularne miasto na Krecie, a Chania to była stolica i miejsce lądowania turystów odpoczywających w tej części wyspy.

Aqua Park – w cenie jest zwykle bilet wstępu, a wycieczka przeznaczona dla wszystlich, którym brakuje rur i zjeżdżalni na terenie hoteli na wyspie (to w końcu nie Egipt 🙂 ) Cena ok. 32 euro.

Wieczór kreteński – czyli wieczorny wyjazd w góry na imprezę z piciem i jedzeniem. Jedzenia sporo, wino w nielimitowanych ilościach, natomiast cała organizacja nastawiona na typowy, ciasny spęd jak największej ilości turystów.

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *