Wycieczki fakultatywne

Heraklion

Poniżej przykładowa oferta wycieczek fakultatywnych oferowanych w biurach podróży. Ich ceny różnią się w zależności od konkretnych okresów oraz ich organizatorów.

Knossos – pół dniowa wycieczka na miejsce antycznego pałacu minojskiego. Na powrocie najczęściej turystom daje się czas wolny w Heraklionie na zrobienie zakupów. Cena ok. 38 euro + wstęp do Knossos (6 euro).

Agios Nikolaos / Spinalonga – całodzienna wycieczka łącząca czas wolny w urokliwym Agios Nikolaos, rejs statkiem na Spinalongę – wyspę trędowatych. W międzyczasie plażowanie oraz obiad. Cena ok. 52 euro + 2 euro wstęp na Spinalongę.

Rejs na Santorini – zdecydowanie najdroższa i najdłuższa wycieczka. Przeprawa z Krety na Santorini odbywa się komfortowym wodolotem. Najczęściej w opcji bez wyżywienia – trzeba wziąć kieszonkowe na posiłek. Cena ok. 130 euro + opłaty za transfer do portu (ok. 12 euro).

Płaskowyż Lasithi – płaskowyż jest jednym z ciekawszych miejsc Krety, a na jego krajobraz składają się  wiatraki. Skonstruowane przez Wenecjan w XV wieku, dziś z 10 tyś zostało tylko kilka.

Rethymnon – Chania – całodzienna wycieczka na zachód wyspy. Rethymnon to znane i popularne miasto na Krecie, a Chania to była stolica i miejsce lądowania turystów odpoczywających w tej części wyspy.

Aqua Park – w cenie jest zwykle bilet wstępu, a wycieczka przeznaczona dla wszystlich, którym brakuje rur i zjeżdżalni na terenie hoteli na wyspie (to w końcu nie Egipt 🙂 ) Cena ok. 32 euro.

Wieczór kreteński – czyli wieczorny wyjazd w góry na imprezę z piciem i jedzeniem. Jedzenia sporo, wino w nielimitowanych ilościach, natomiast cała organizacja nastawiona na typowy, ciasny spęd jak największej ilości turystów.

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *