Agios Nikolaos

Agios Nikolaos, czyli jak sama nazwa wskazuje, to miasto św. Mikołaja. Jest jednym z najbardziej popularnych miast na Krecie.

Liczne oferty biur podróży sprowadzają turystów właśnie do tego miejsca. Nie zważając na standard hotelu do jakiego przyjdzie nam się zakwaterować, sam pobyt w tym malowniczym mieście z pewnością będzie bardzo udany.

Urokliwość tego miejsca to z pewnością lokalizacja w przepięknej zatoce Mirabelo (czyli piękny widok). Zabudowa miasta ciągnie się od nabrzeża ku górze stromymi uliczkami, co kawałek ukazując coraz to piękniejsze widoki.

Dzielnica zlokalizowana najbliżej portu po prostu tętni życiem dzięki mieszczącym się tutaj sklepom, kawiarniom i tawernom.

Praktycznie w centrum znajduje się Jezioro Vulizmeni, które łączy się z portem dzięki niewielkiej śluzie. Słynie ono z tego, że nazywane jest bezdennym, gdyż liczy sobie aż 64 metry głębokości. Spoglądając na nie sam jego koloryt, wręcz mrok nie zachęca do próby zanurzenia się.

W porcie w Agios Nikolaos oprócz małych łodzi cumują również potężne promy, czyli rejsy wycieczkowe. Stąd również wypływają statki na słynną Spinalongę.

W Agios Nikolaos znajdziemy również Muzeum Etnograficzne (tradycyjne stroje, sztuka ludowa) i Muzeum Archeologiczne (nieco poza centrum miasta).

Miasto św. Mikołaja jest świetną bazą wypadową we wszystkie kierunki: na północ Elounda, na wschód Vai, na zachód Heraklion, a na południe Ierapetra.

Kilka zdjęć z Agios Nikolaos:

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *