Pogoda

Pogoda na Krecie – zobacz najnowsze prognozy pogody w popularnych, wypoczynkowych kurortach na wyspie.

Kreta na tle pozostałych wysp greckich może pochwalić się świetnymi warunkami pogodowymi.

Jest to najbardziej wysunięta na południe grecka wyspa i np. podczas gdy na Zakynthos czy Korfu w końcówce września może przeważać deszcz, tu w dalszym ciągu mamy piękną, słoneczną pogodę z temperaturami sięgającymi prawie 30 stopni Celsjusza.

Kreta to wyspa z najdłuższym sezonem turystycznym. Podróże typowo wypoczynkowe rozpoczynają się często już od kwietnia (zaawansowana wiosna), a kończą w drugiej części października.

Pogoda na Krecie w kwietniu

Wiosennie. Świetny pomysł na wyjazd na wyspę jeśli zamierasz zwiedzać. Przyjemna, słoneczna aura z temperaturą lekko powyżej 20 stopni będzie się przeplatać z deszczem i spadkiem temperatury.

Pogoda na Krecie w maju

Maj jest słonecznym i ciepłym miesiącem. W połowie miesiąca temperatury w ciągu dnia sięgają już nawet 28 stopni Celsjusza w cieniu! Trzeba się jednak liczyć z chłodniejszymi wieczorami oraz rankami (konieczna bluza). Większość hoteli na Krecie w maju normalnie pracuje i przyjmuje gości. Warto jednak pamiętać, ze woda w basenach jest jeszcze chłodna. Na wakacje z dziećmi nie jest to idealna pora jeśli zamierzasz spędzać czas na terenie hotelu.

Pogoda na Krecie w czerwcu

Po każdym kątem świetny miesiąc. Bardzo ciepło, ale komfortowo. Świetna pogoda na zwiedzanie jak i wypoczynek. Bardzo słonecznie, długi dzień, woda w basenach oraz morzu pozwala już na swobodną kąpiel.

Lipiec – sierpień

Wiadomo, szczyt sezonu.Bardzo wysokie temperatury i najdłuższe dni.

Wrzesień na Krecie

Pierwsza część września bardzo ciepła. temperatury powyżej 30 stopni. W połowie września potrafi trochę mocniej powiać. Końcówka miesiąca to dalej dużo słońca, ale temperatura w ciągu dnia ok. 28 stopni Celsjusza. Wieczorem czy wcześnie rano przyda się coś z dłuższym rękawem.

Październik na Krecie

Wyraźna końcówka sezonu. Spokojniej. Część hoteli jest zamykana, a kurorty pustoszeją. To przede wszystkim nieregularny pogodowo miesiąc. Przez większą część miesiąca potrafią utrzymywać się temperatury w okolicach 25 stopni Celsjusza, ale również spadać do ok. 20. Październik w przeciwieństwie do września potrafi również zaskoczyć deszczem.

Poniżej aktualna pogoda w stołecznym Heraklionie.

Polecane wpisy

Skomentuj ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *